otsi
 
   
Hein lemmikloomadele Prindi

Asjade loogilise käiguna võtsime aastal 1999 ette hobustest väiksemate heinasööjate loomade söögilaua varustamise kvaliteetse toiduga. Kodumaine tooraine ja kogu protsessi kontroll andsid selleks vajalikud eeldused. Kasutusel olev järelkuivatamine garanteerib eriti kõrge kvaliteedi. Pakendamisel kasutame n.n. “semipress” põhimõtet, mille puhul heina ei pressita kokku analoogselt purustatud heina brikettidele, mis annavad küll kauplustes ruumi kokkuhoidu, aga meie arvates jätavad tähelepanuta selle kellele hein mõeldud on. Meie tehnoloogia säilitab kõrre loomuliku struktuuri, mille tõttu kulub hein söögiks, mitte allapanuks. Samuti saab lemmikloom kasutada meie toodet pesaehituseks, milleks purustatud hein ei kõlba. Meie ja lemmikloomaomanike suureks rõõmuks on toode leidnud tee suurtesse ja väikestesse kauplustesse ning leiab poolehoidjaid ka väljasool Eestit. Vastavalt Tervisekaitseinspektsiooni Tartu labori analüüsile sisaldab meie väikeloomade hein looduslikku C-vitamiini 5mgr/100gr toote kohta.

Granuleeritud hein ”Krõmpsik”.
Kvaliteetse lõpptoodangu vaieldamatuks eelduseks on kvaliteetse tooraine olemasolu. Selleks tooraineks on “Krõmpsiku” puhul järelkuivatatud hein. Kasvuperioodi lõpul, maksimaalse toiteväärtuse perioodil hein niidetakse ja peale intensiivset kaarutamist pakitakse väikepakki ning otse põllul kuivatuskonteinerisse. Kuivatuskonteinerid toimetatakse koheselt võimsate ventilaatoritega varustatud kuivatustehasesse. Järelkuivatusprotsessi käigus eemaldatakse üleliigne niiskus saavutades ca 10%-12% niiskussisalduse, mis on oluliselt madalam tavalisest küüniheinast. Tehnoloogia võimaldab säilitada sööda eriti kõrge toiteväärtuse ja sellisest toorainest toodetakse heina graanul, mis omades kõiki ülalnimetatud positiivsed näitajaid, saab juurde veel ühe – nimelt kompaktsuse ja veel pisut väiksema niiskussisalduse, kuna protsessi käigus granuleerimisel niiskusesisaldus väheneb ca 5 - 6%-ni. Hoolika pressimiskiiruse valimisega välditakse n.n. heina küpsetamist, mis on kvaliteedi säilimise huvides väga oluline.Testide tulemused näitavad, et lemmikloomad on tootest “vaimustatud” ja söövad seda väga meelsasti.

 

Toode on läbinud laboratoorsed analüüsid, mille kohaselt sisaldab ”Krõmpsik” looduslikku seotud C-vitamiini 2,5mgr 100gr kohta.

 
>> Vaata ka pildigaleriid!

   
Eritex Invest OÜ - Allika tee 16, Alliku, Saue vald 76401   Telefon: +372 6 552 713   Faks: +372 6 552 719   E-post: eritex@eritex.ee